Hazai csapatok és sportolók eredményeinek összefoglalója

Ha 2008 után született lány vagy, szeretsz labdázni, vagy szívesen megismerkednél a kézilabda sporttal, gyere a Cápákhoz játszani.
Van még néhány hely az idei csoportjainkban az U9 és U10 korosztályainkban.
Heti két ceglédi edzés sok játékkal!
Info Pudics Zsolt 30/95-14-994 Ceglédi Kék Cápák SE

Férfi kézilabda

A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában Gyöngyösön lépett pályára a Ceglédi KK SE. A Cegléd sokáig helyt állt, érett a bravúr pontszerzés, négy góllal is vezetett a második játékrész elején, de az utolsó negyedórára fordítottak a hazaiak és a lefújásra öttel megléptek.
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KK SE 30–25 (12–16)
Gyöngyös, 900 néző. V: Hargitai G., Markó G.
Cegléd: Aleksza – Pocsai 5 (2), Zobec 7 (3), Vucskovics 1, Gábor 3, Juhász K. 1, Lászlai 4. Csere: Tamási, Mojsilov (kapusok), Hódi 1, Radnic 1, Szabó B., Müller, Hajdú T., Megyeri, Campar 2
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5

Jakab László: – Amit megbeszéltünk, az mind összejött. Nagyon jól működött a védekezésünk, jó volt a kapus teljesítményünk is. Néggyel vezettünk, amikor érthetetlen módon elkezdtünk kapkodni, idegeskedni és ahelyett, hogy megtörtük volna őket, mi eresztettünk le. 18 kapott góllal a második félidőben nem lehet meccset nyerni. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, keresem a miértjét, remélem megtalálom…
A hétvége folyamán a Ceglédi KK SE több utánpótlás csapata is pályára lépett. Az ifjúsági és a serdülő csapat vasárnap a Gyöngyössel játszott, az U14-es gárdának pedig Kalocsán kezdődött el a bajnokság, ahol a házigazdák mellett a Hajdúböszörménnyel mérkőztek meg.

Eredmények:

Ifjúsági
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 34-18 (15-6)
Aleksza T.; Maradics M.; Dávid E.; Dávid T.; Boda N.; Muhari Zs. 2; Fodor M.; Müller B.; Farkas N. 6; Ócsai A. 2; Turi A. 4; Makai N.; Kiss D. 1; Orosz R. 3;

Serdülő
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 34-20 (14-11)
Takács M.; Farkas B. 3; Sárkány N.; Fülöp A. 2; Magyar G. 4; Maradics D. 4; Ócsai M.; Szeleczki L. 3; Reznák B. 1; Csinos-Kovács T. 3; Emődi L.; Takács D.;

U14
Gézengúz UKC -Ceglédi KKSE 22-22 (10-12)
Pál P.; Nagy K.; Bujdosó B.; Banai B.; Kádár B.2; Mészáros L. 3; Panghy B. 6; Dengi D. 3; Révész L.; Eszes E. 1; Pálfi Zs.; Takács T. 4; Pap K. 3;
Ceglédi KKSE – Hajdúböszörményi TE 22-18 (11-13)
Pál P.; Nagy K.; Bujdosó B.; Banai B.; Kádár B. 8; Mészáros L. 2; Panghy B. 4; Dengi D. 4; Révész L.; Eszes E. ; Pálfi Zs.; Takács T. 2; Pap K. 2;
Tóth Norbert edző: -Nagyon megilletődve kezdtük az első mérkőzésünket, amit lehet a kalandos túránk is befolyásolhatta. Ugyan ez volt jellemző a második mérkőzésünkre is, viszont a második félidőben a jó védekezésnek köszönhetően sikerült gyors gólokat szereznünk így fordítva az eredményen megérdemelt győzelmet arattunk.

Labdarúgás

Továbbra is nyeretlen és sereghajtó a Ceglédi VSE a labdarúgó NB II-ben. A 8. fordulóban vasárnap ideiglenes otthonukban Tiszakécskén fogadták a Vác csapatát, akik ellen ezúttal a döntetlent sem sikerült kicsikarni. Nagyon kiegyensúlyozott a mezőny, nem szakadt le behozhatatlanul a Cegléd, de a szurkolók már nagyon várják az első győzelmet, ami várhatóan lendületet is ad majd a Ceglédnek. A Nemzeti Sport tudósítása:
Ceglédi VSE – Vác FC 0–1 (0–0)
Tiszakécske, 250 néző. Vezette: Csonka Bence (Garai Péter, Punyi Gyula)
Cegléd: Mursits – Farkas A., Nánási, Preklet, Wild – Rétyi (Kitl K., 69.), G. Bíró, Nyilas, Lukács R. (Oldal, 35.) – Asztalos (Nagy T., 35.), Albert I. Vezetőedző: Klausz László
VÁC: Halasi – Búrány, Dlusztus, Szabó N., Földi – Kákonyi, Tóth G., Szekszárdi, Zsolnai R., Varga Sz. – Csillag (Murai, 63.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Zsolnai R. (0–1) a 65. percben

Mestermérleg
Klausz László: – Gyenge színvonalú mérkőzés volt. Nekünk is akadtak helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Sajnos a támadásainkat nem úgy fejezzük be, ahogyan szeretnénk. Győzelmet nem érdemeltünk, de legalább egy pontot szerezhettünk volna.
Zoran Szpisljak: – Amit terveztünk, megvalósítottuk. Több helyzetünk volt az első félidőben, már akkor eldönthettük volna a mérkőzést.

U19
Ceglédi VSE – Salgótarjáni BTC 2:0 (2:0)
Cegléd: Kis Cs. – Menich B., Kotlár Zs., Puskás V., Kovács R., Katona Kr. – Orlov L., Faragó M., Katona G. – Dudás D., Horváth Z. Cserék: Dudás D. helyett Szarvas G., Orlov L. helyett Gulyás T.
Gól: Faragó M. 2, Horváth Z. 2, Katona G.
​Jók: Faragó M., Horváth Z., Puskás V., Katona Kr., Katona G., Orlov L., Menich B.
Kemenes György edző: – Rosszul kezdtünk, nem tudtunk alkalmazkodni a szembeszélhez. Ellenfelünket saját hibáinkból két gólos előnyhöz segítettük. Sikerült szépíteni a félidő végére, ami Horváth Z. erőszakosságának köszönhető. A második félidőben végig fölényben játszottunk és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A hét közepén elveszítettük Mécs Gergőt, aki edzésen sérült meg, de ott ült a lelátón és szorított a csapatnak, őt Kotlár Zs. helyettesítette az U17-es csapatból, majd a mérkőzés 6. percében a csapatkapitányunkat Dudás Dávidot szintén sérülés miatt. Ezúton is mielőbbi felépülést kívánunk nekik!

U17
Cegléd: Klemenc – Dudás, Szebeni, Prumek, Bodzsár, Kovács, Juhász, Vincze, Kartali, Kuthy, Pintér, Cserék: Lakos, Szabó, Nagy, Kotlár, Palotai, Ecseri, Bilecz
Gól: Prumek, Vincze
​Jók: Dudás, Szebeni, Prumek
Ványi Zsolt edző: – Jó ellenfelet sikerült legyőznünk, úgy, hogy alig tudtak ellenünk helyzetet kialakítani. Az első félidőben a nagy széltől támogatva több lehetőségünk volt, míg a második játékrészben fegyelmezetten nagy odafigyeléssel játszottunk. Ha ekkor az utolsó passzokra jobban figyelünk, akkor még nyugodtabb végjáték lehetett volna az ekkor már idegből játszó Salgótarján ellen.

U15
Ceglédi VSE – Eger 3:1
Cegléd: Gavaldik, Baranyi, Csepregi, Ungureán, Szabó, Pintér, Fajkó, Ványi, Pásztor, Borics, Medve, Cserék: Rimóczi, Fülöp, Oláh, Szaniszló, Strázsi, Mocsári
Ceglédi gól: Fajkó, Medve, Szabó
Jók: Baranyi, Ungureán, Szabó, Fajkó, Medve
Farkas János edző: – Az eredménnyel elégedett vagyok, de a mutatott játékkal csak helyenként. A jövőben ezen kell dolgoznunk, hogy gyorsabbá és pontosabbá tegyük a játékunkat!

U14
Ceglédi VSE – Eger 0:11
Cegléd: Rimóczi, Paulovics, Tóth, Kriss, Plangár, Kovács, Barna, Gál, Valkai, Szabó, Takács, Cserék: Gavaldik, Csendes, Fömötör, Szegedi, Zsemlye
Jók: Rimóczi, Kovács
Farkas János edző: – Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti különbséget. Fel a fejjel, hétvégén javítunk!
További eredmények:
Gyula U12 – Ceglédi VSE U12 (0:6)
Gyula U13 – Ceglédi VSE U13 (2:1)
Ceglédi VSE U19 Lány – Szolnoki MÁV U19 Lány (0:1)

A héten menesztett Klausz László helyét Nagy Tibor veszi át a Ceglédi VSE labdarúgó csapatánál. Nagy Tibor az Újpestben kezdett el futballozni, majd megfordult a H. Köteles és a Gödi SC csapataiban, mielőtt Vácra került volna. A Vác FC-nél 1986-tól, 2000-ig szerepelt játékosként. Ezalatt az idő alatt három alkalommal játszott Magyar Kupa döntőt, kétszer lett ezüstérmes az első osztályban, majd a 93/94-es szezonban bajnoki címet szerzett, melyben nagyon nagy szerepe volt. A Váccal többször szerepelt a nemzetközi kupákban, 17 alkalommal húzhatta magára a magyar válogatott mezét, melyben egy gólt szerzett.
A Vácon legendának számító Nagy Tibor edzőként dolgozott a Vác utánpótlásában, majd 2006-ban megbízott edzőként már a felnőtt csapatot irányíthatta az NB I-ben. Ezután 2015-től ülhetett le ismét a váci kispadra, ezúttal már az NB II-ben. Először sikerült bent tartania az NB II-ben a kiesőhelyen átvett csapatot, majd a következő évben 6., tavaly a 10. helyre vezette az együttest. A sikerek ellenére június 30-án lejárt szerződését meglepetésre nem hosszabbították meg Vácon, pár hónap elteltével azonban ismét NB II-es csapatot irányíthat ezúttal már sárga-kék színekben.
Érdekesség Nagy Tibor kapcsán, hogy két fia is futballista lett, Richárd a Vácban játékosa volt, jelenleg a Kaposvár színeiben rúgja a bőrt, sajnos ellenünk gólt is szerzett. Most pedig az átigazolási időszak utolsó napján hozzánk érkező Nagy Tamás személyében másik fia került a keze alá.

Női kézilabda

Vasárnap megkezdte a pontvadászatot a Ceglédi Kék Cápák felnőtt csapata is. Az NB I/B-ből visszaeső Gyömrőt fogadták a Gál József Sportcsarnokban, akik csupán magabiztosságban voltak jobbak a Ceglédnél. A Cápák rengeteg hibával játszottak, pedig a felkészülési mérkőzéseken úgy tűnt, ez idei szezonra legyűrik tavalyi bizonytalanságukat. A második félidőt négy góllal még így is nyerni tudták, ami mutatja a csapat erejét, de ennyi kihagyott helyzettel és eladott labdával nem lehet rangadót nyerni.
Ceglédi Kék Cápák – Gyömrő VSK 23 – 25 ( 8 – 14 )
Cegléd 120 néző, vezette Héjjas, Kránitz
Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett (kapusok), Mertlik Mónika 6(2), Kisjuhász Petra 5(2), Halasi Réka 5(2), Tóth Adrien 3, Mihály Evelin 2, Sowunmi Mária 1, Vuletic Suncica 1, Dobos Renáta, Spolmin Roberta, Tóth Ágnes, Nagyné Dr Vígh Cintia, Ványi Flóra, Mester Szabó Anett, Hörömpő Dóra
Kiállítás: 10, ill. 8 perc
Hétméteres: 9/6, ill. 4/4
Tóth Norbert edző: – Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy terveztük és sajnos most nem láttam azt a hőfokot, hogy átlendüljünk egy nagyobb sebességbe. Az elején majdnem húsz percet odaadtunk az ellenfelünknek, amikor se támadásban, se védekezésben nem tudtunk nagyon közbeszólni. Többször volt esélyünk visszajönni a meccsbe, a második félidőben jól védekeztünk, de a sok ziccer rontás miatt lerohantak bennünket. Gyorsítani kellene a játékon és az elejétől kezdve kőkeményen védekezni, hogy ez ne forduljon elő többet. Az ifi csapatunkon a jobb képességből álló BVSC sajnos átgázolt, nem voltunk sokan, de amíg bírták szusszal, azért küzdöttek, hajtottak, nem lesz egyszerű ez a bajnokság.

Ifjúsági eredmény:

Ceglédi Kék Cápák – BVSC-Zugló 17 – 45 ( 8 – 19 )
Cegléd: Törőcsik Fruzsina, Kopcsa Karolina (kapusok), Peszeki laura 4, Ványi Flóra 4, Takács Viktória 3, Balogh Adrienn 3, Benkő Barbara 2, Fedák Antónia 1, Farkas Fruzsina, Misti Annamária, Juhász Adrienn
Kiállítás: 10, ill .4 perc
Hétméteres: 2/0, ill. 3/3

Az Országos Gyermek Bajnokság III. osztályába sorolt Ceglédi Kék Cápák U14 csapata szombaton Mogyoródon kezdte bajnoki sorozatát. A tavalyi lebonyolításhoz hasonlóan, idén is két mérkőzést kell játszani egy játéknapon, de a Cápák most egy győztes meccsel négy pontot is szereztek, ugyanis egyik ellenfelük, az Abony nem jelent meg a csarnokban, az eredményt 10-0 gólkülönbséggel a vétlen csapat javára írják majd. A másik meccsükön a minden évben erős Tápiószelét most könnyed játékkal győzte le a Cegléd, így veretlenül állnak a bajnoki tabellán. Spolmin Roberta edző:
– A mai első ellenfelünk nem jött el a fordulóra, így a következő mérkőzésre egy egymás elleni játékkal tudtunk hangolódni. Ez úgy tűnik, jól sikerült, hiszen az Euronovex USE ellen jól kezdtük a találkozót. A jól működő védekezés mellé kiváló kapusteljesítmény társult, így kevés gólon tudtuk tartani az ellenfelet. A támadást illetően, rendezett védelem ellen is voltak jó megoldásaink, emellett pedig könnyű gólokat is tudtunk szerezni. Még sok munka van előttünk, de összességében nagyon ügyesek voltak a lányok, gratulálok a teljesítményükhöz!
Euronovex USE – Ceglédi Kék Cápák 8 – 21 ( 4 – 11 )
Mogyoród 50 néző, vezette Csuka, Pellet
Cegléd: Semetka Gréta (kapus), Kökény Hanna 7, Imregi Boglárka 5, Pető Luca 3, Fehér Dorina 2, Takó Emese 2 (1), Kelemen Réka 1, Kádár Kata 1, Tóth Fruzsina, Pintér Zsófi, Kapusi Annamária, Vágány Noémi, Omelka P. Kíra
Kiállítás 6, ill. 12 perc
Hétméteres 2/2, ill. 1/1

Vízilabda

A hétvégén került megrendezésre a Ceglédi Sportuszodában a II. Kisméhecske felkészülési gyermek vízilabdatorna. A Kisméhecske kupáért a hazai csapat mellett a vízilabda élvonalához tartozó OSC, BVSC, Honvéd, ZF-Eger és Szolnok klubok 2008-ban született utánpótlás játékosai versenyeztek. A mérkőzések magas színvonalúak és izgalmasak voltak.
A ceglédi csapat a csoportban a BVSC és a Honvéd együtteseivel került össze. A hazai csapat mindkét ellenféllel szemben magabiztos szép játékot mutatott, melynek köszönhetően a mérkőzéseket megnyerték így csoport elsők lettek és a kupa döntőjébe kerültek.
A kupa másik csoportjában az elsőségért a Szolnok, ZF-Eger, OSC küzdött, mely során a fordulatos mérkőzéseket követően a Szolnok került ki csoport győzteseként.
A csoport mérkőzéseket követően kerültek megrendezésre a helyosztók, ahol a ZF-Eger a Honvédot győzte így 5. lett a tornán. A bronz mérkőzést a BVSC és az OSC csapatai játszották, ahol az OSC 9:6-ra győzött így megszerezte a kupa 3. helyet.
A döntőmérkőzését a Cegléd és a Szolnok játszotta. A mérkőzésen felváltva estek a gólok, így a mérkőzés végéig kiélezett csata volt a kupa győzelemért. A döntő mérkőzést 7:5-re a Cegléd nyert így elhódította a kupát.

A kupa különdíjai:
kupa legjobb játékosa: Hidasi Zétény (Szolnok)
kupa legjobb kapusa: Mundtner Zétény (OSC VSE)
kupa gólkirály: Rétyi Roland (Cegléd VSE)
kupa legsportszerűbb csapata: HUVK SE
kupa legjobb ceglédi játékosa: Harczi Zsombor

Három ceglédivel a csapatban, Jansik Szilárddal, Jansik Dáviddal és Pásztor Mátyással, a magyar válogatott nyerte a Berlinben rendezett férfi vízilabda világkupát. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a vasárnapi döntőben 10-4-re győzte le Ausztrália válogatottját.
Magyarország-Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)

Magyarország: Kardos – Manhercz 4,  Zalánki 2, Német, Jansik D., Kovács G., Pásztor 2. Csere: Jansik Sz., Mezei, Bátori 2, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Ausztrália: Dennerly – Campbell, G. Ford, L. Edwards, Younger 1, Howden,  B. Edwards. Csere: Kayes 1, Hollis, Power 1, A. Ford. 1. Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic
A magyar válogatott – amely a szombati elődöntőben az olimpiai- és Európa-bajnok Szerbia ellen nyert – kiválóan védekezett, Kardos Gergő a kapuban magabiztos teljesítményt nyújtott, elől pedig a négygólos Manhercz Krisztián volt a legeredményesebb.
Igaz ugyan, hogy eleinte a támadás hat a hat ellen akadozott, de azt is jegyezzük meg, a fináléban érthetően túlzott kockázatot nem vállalt a társaság, még véletlenül sem akarta, hogy leforduljon a rivális. Nem is volt képes. Ráadásul Kardos Gergő emberhátrányokban védet nagyokat zsinórban, így aztán Kayes vezetőgólja után sem esett senki kétségbe – Mezei Tamás ötöst harcolt ki, Manhercz Krisztián belőtte, majd Zalánki Gergő villant úgy, ahogy ezen a Világkupán már többször is.
S miután a második játékrész forgatókönyve kísértetiesen hasonlóan alakult (avagy zárt védekezés, kevés gól – ott előbb Power, majd nálunk Zalánki és Manhercz), 4–2-re vezettünk a nagyszünetben.
S ez a magabiztosság tovább fokozódott a folytatásra, így a harmadik negyedben képes volt romba dönteni az ausztrálok álmait. Hiába készültek egész nyáron erre a viadalra, a fiatal magyar csapat a csoportmeccsek 9-8-a után ezúttal még jobban legyőzte. Mert bravúrosan védekezett, amiből indulva elöl is összejöttek a dolgok. Manhercz duplája után a Berlinben kifogástalanul pólózó Bátori Bence, majd utána Pásztor Mátyás is gólt jegyzett.
Az utolsó negyedben Younger és Bátori gólváltása után 9-3 állt a táblán öt perccel a vége előtt, sok kérdés nem maradt hátra. Pásztor lőtte a tizediket, a sokadik hátrányt védekezte ki a csapat, Kardos pazarul védett, mindenben jobbak voltunk. A vége 10-4 lett.
A magyar válogatott 1999 után diadalmaskodott újra a világkupában.

Birkózás

Szombaton rendezték a Közép-Magyarország diák I. – diák II.  kötöttfogású diákolimpia területi bajnokságát és Skultéty Sándor emlékversenyt Abonyban.
A ceglédiek összesen 37 fővel vettek rész a megmérettetésen, ahol a diák I. és diák II. korosztályokban 16-an vívták ki az indulás jogát az országos döntőben.