• 2018.09.05.

Sporthírek

hazai csapatok, sportolók eredményei

Férfi kézilabda

A férfi kézilabda NB I nyitó fordulójában Mezőkövesden lépett pályára a Ceglédi KK SE. A rangadón végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, óriási csatában nyert a Cegléd. A meccs folyamán 15 alkalommal mutatott egyenlő állást az eredményjelző, de a hajrában felül tudott kerekedni Jakab László csapata.
Mezőkövesdi KC – Ceglédi KK SE 22 – 24 ( 11 – 11 )
Mezőkövesd, 450 néző, vezette Bócz, Wiedemann
Cegléd: Tamási, Mojsilov, Aleksza (kapusok), Lászlai 6, Zobec 5, Radnic 4(1), Szabó 3, Gábor 3, Juhász 1, Pocsai 1(1), Megyeri 1, Hódi, Müller, Hajdu, Vuckovic, Campar, Vezetőedző Jakab László
Kiállítás: 8, ill. 12 perc
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2
Jakab László: – Nagyon sok technikai hibával játszottunk, emiatt nem tudtunk elszakadni ellenfelünktől. 50 percig fej-fej mellett mentünk. Szerencsére a támadásban vétett hibáinkat védekezésben javítani tudtuk és a végén tudtunk ellépni három góllal. Küzdelmes meccset játszottunk bajnokság eleji formában.

Labdarúgás

Hét forduló után is nyeretlen maradt a Ceglédi VSE a labdarúgó NB II-ben, pedig vasárnap Balmazújvárosban a 95. percben még vezettünk 2-1-re, amikor Radványi játékvezető erősen vitatott szituációban ítélt büntetőt a hazaiak javára.
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Ceglédi VSE 2–2 (1–1)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Radványi Ádám (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Szalai A., Papucsek, Jagodics B., Farkas N. – Peres (Harsányi, 70.), Peszmeg (Zádori, 77.), Erdei, Óvári, Berki I. – Bíró Á. (Kamarás, 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
CEGLÉD: Mursits – Wild, Nánási, Preklet, Farkas A. – Bíró G. – Lukács R., Albert I., Nyilas – Asztalos (Tímári, 68.), Réti (Kitl K., 88.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Nyilas (0–1) a 6., Szalai A. (1–1) a 44., Albert I. (1–2) a 75., Papucsek (11-esből, 2–2) a 95. percben
MESTERMÉRLEG
Horváth Ferenc: – Ha Petőfi nyelvén fogalmaznék, akkor füstbe ment terv, de komolyra fordítva a szót: az utolsó percben a sírból mentettünk pontot.
Klausz László: – Az idegenben szerzett pontnak örülök, végre a bírók is külföldi színvonalon hagyták játszani a csapatot…

U14-es korosztály
A vendég csapat defenzív játékára nehezen találtuk az első félidőben az ellenszert. A második félidőre teljesen ki jött a tudásbeli különbség. Szép volt fiúk! – Farkas János, edző
Mérkőzések, eredmények:
Ceglédi VSE – Vecsés 7:0
A csapat: Gavaldik, Plangár, Tóth, Kriss, Szaniszló, Szegedi, Barna, Kovács, Persa, Gál, Valkai
Cserék: Rimóczi, Takács, Szabó
Gól: Kriss, Barna 2,Valkai, Kovács, Tóth, Öngól
Jók: Kriss, Tóth, Szaniszló, Szegedi, Barna
​Edző: Farkas János

U15-ös korosztály
A mai meccset túlságosan túl izgultuk. Feszülten, idegesen, lassan játszottunk az első félidőben. A második játékrészben összeszedtük magunkat és Ványi Zsombor vezérletével egalizáltuk, majd a győztes gólt is megszereztük. Pozitív, hogy tavaly ilyenkor az ilyen meccseket elveszítettük, mikor hátrányban voltunk. Volt tartása a csapatnak a végéig. – Farkas János, edző
Ceglédi VSE – Vecsés 3:2
A csapat: Rimóczi, Baranyi, Ungureán, Csepregi, Szabó, Mocsári, Fajkó, Ványi, Pásztor, Medve, Borics
Cserék: Gavaldik, Pintér, Hrabovszki, Fülöp, Oláh, Strázsi
Gól: Ványi (3)
Jók: Baranyi, Ványi, Ungureán

U17-es korosztály
Az első félidei ziccerek kihagyásával nehézzé tettük magunknak ezt a mérkőzést. Pozitívum, hogy a második játékrészben kétszer is vesztett állásból fordítottunk. Cél az, hogy ez az akarat jó játékkal is párosuljon. – Ványi Zsolt – edző
Ceglédi VSE – Dunakeszi VSE 4:3 (1:1)
A csapat: Schwarcz – Dudás, Szebeni, Kotlár, Bodzsár, Kovács, Juhász, Vincze, Kartali, Prumek, Pintér
Cserék: Lakos, Szabó, Klemenc
Gól: Pintér 2, Szebeni, Bodzsár
​Jók: Schwarcz, Pintér
​Edző: Ványi Zsolt

U19-es korosztály
Kiélezett csatában 70 percig mi irányítottuk a játékot, fölényben játszottunk és fordítani tudtunk. Az utolsó 20 perc viszont a Dunakeszié volt. Küzdőszellemünknek és kapusunk kiváló teljesítményének köszönhetjük, hogy meg tudtuk tartani az előnyünket. – Kemenes György – edző
Ceglédi VSE – Dunakeszi VSE 2:1 (1:1)
A csapat: Kis Cs. – Menich B., Mécs G., Puskás V., Kovács R., Katona Kr. – Orlov L., Angyal M., Faragó M., – Dudás D., Horváth Z.
Cserék: Angyal M. helyett Nagy A.
Gól: Mécs G., Horváth Z.
​Jók: Kis Cs., Menich B., Mécs G., Kovács R., Orlov L.
​Edző: Kemenes György

Eredmények még:
Kiskunhalas U12 – Ceglédi VSE U12 (1:9)
Kiskunhalas U13 – Ceglédi VSE U13 (2:1)

U11 – Szentesi Torna
Szombaton Szentesen vettünk részt egy komoly, nagyszabású, tíz csapatos tornán. A tavalyi 12-ből 9. helyet az idén 10-ből 5.-re váltottuk a táblázaton de… A jóval nagyobb városok, nagyobb merítési lehetőségeit a pályán eltüntetik a gyerekek, eljutottunk odáig, hogy akár a Szeged, Kecskemét, Szolnok hasonló korosztálya ellen is, nem beszélve az azonos vagy kisebb kaliberű Makó, Hódmezővásárhely, Jászberény, Orosháza gárdái ellen is győzelmi reménnyel lépünk pályára! A tornagyőztes Szeged SC ellen az utolsó pillanatban kapott bomba gólon múlott, hogy nem játszhattunk éremért. – Kecskeméti József – edző
Csapat: Répás Levente, Gigor László, Révész Máté, Jankovics Ákos, Tóth Olivér, Sinka Krisztián, Márok Benedek, Eszes Martin, Bujáki Botond, Vörös-Szűcs Iván, Bíró Marcell, Kósik Tamás

S15
– páros: legjobb 8 közé jutott Tótin-Hörömpő F.
– egyéni: 13. Tótin Kristóf
– Ifjúsági páros 2. Ócsai Máté-Kishegyi Ákos (Dunakeszi)
– egyéni: 4. Ócsai Máté

Unghváry András csoportelsőként jutott fel az U11 32-es főtáblára ahol simán nyert a következő mérkőzését. A későbbi 3. helyezettől kapott ki.
Andris U13-ban kiélezett meccsen maradt alul a csoport elsőségért folytatott harcban.

Tótin Kristóf főtáblán kezdte mérkőzéseit és második meccsén remek játékot mutatva kellemetlen stílusú ellenfelét döntő játszmában legyőzve jutott a legjobb 8 közé. Itt a későbbi győztestől kapott ki úgy hogy több játszma labdája is volt az első és a harmadik szettben is.
A serdülőknél két játékossal Hörömpő Ferenccel és Tótin Kristóffal voltunk érdekelve Ócsai Máté már az ifire koncentrált. A páros eredmény nagyon szép és a későbbi győztes ellen volt esély játszmát nyerni  párosunknak.
Az egyéniben Kristófnak jó sansza volt 9-11 között végezni végül maradt a 13.hely. Hörömpő Ferinek nem jött ki a lépés a főtábla első körében.
Az ifjúsági párosban Ócsai Máté (Kishegyi Ákossal az oldalán)  a döntőbe került válogatott ellenfeleiket 3:2 döntő játszma 12:10 -re legyőzve ami igazán nagy fegyvertény. Az egyéniben szintén a legjobb 4 közé sikerült jutni a BVSC-s Terék Norbertet győzte le 4:2 arányban.